لیست کتاب پیشنهادی: کتاب هایی که من در راه حرفه‌ای تر شدن خواندم

0 101

دوستان عزیزم سلام

من جویان باقری هستم

بخشی از زندگی من به دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار اختصاص داره.

و شما در صفحه‌ی کتاب های پیشنهادی من هستید.

در این صفحه قصد دارم کتاب‌هایی که در مسیر حرفه‌ای تر شدن مطالعه کردم رو ، به مرور با شما به اشتراک بذارم.

 

سعی میکنم این صفحه رو بروز نگه دارم. و دسته‌بندی بکنم کتاب ها رو. تا شما تجربه آسونی در پیدا کردن کتاب‌ها داشته باشید.

 

کتاب های مرتبط به حرفه‌ای کار کردن

کتاب کار عمیق

کتاب کار عمیق

اغلب، افرادی که چندین کار را به صورت همزمان انجام می دهند، تحسین می کنیم. دوست داریم خودمان هم با انجام همزمان و یا سریع چندین کار، بازدهی مان را بیشتر، و در وقتمان صرفه جویی کنیم. اما مشکل بزرگی در این نگرش وجود دارد؛ هیچ نتیجه مهم و قابل افتخاری با این شیوه به دست نمی آید!
چرا بدون کار عمیق و متمرکز، نمی توان به نتایج آنچنانی رسید؟ کال نیوپورت در کتاب کار عمیق (که از زمان انتشار در لیست پرفروش های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و آمازون قرار گرفته است)، می گوید که «تمرکز» در دنیای پرآشوب امروز، حلقه مفقوده موفقیت است.
در اقتصاد فعلی، روز به روز به تمرکز و کار عمیق بیشتر نیاز پیدا می کنیم و همزمان، روز به روز داشتن تمرکز و کار عمیق سخت تر و سخت تر می شود. اینگونه است که داشتن مهارت کار عمیق، شما را به یکی از معدود افراد بسیار ارزشمند در کسب و کار و زندگی شخصی تان تبدیل می کند.

کار عمیق (Deep work)

کار عمیق چیه؟ کاری که بدون وقفه و مزاحمت، متمرکز و با توانایی‌های وجودی روی یک مسأله انجام می‌دیم. بهترین ایده‌ها با کار عمیق به دست میاد.کار عمیق مثل یک سوپر پاوره. اگه یاد بگیریم می‌تونیم کیفیت کاری که می‌کنیم رو خیلی بالا ببریم.

چرا پیشنهادش می کنیم؟

حالا دیگه همه می‌دونن که رسانه‌های این دور و زمونه اعتیادآور هستند. چیزی که خیلی‌ها نمی‌دونن اینه که چطوری به این اعتیاد غلبه کنند و وقت و انرژی‌شون رو بگذارند روی هدف و کاری که براشون مهمه. این کتاب قراره به ما یاد بده که چرا کار عمیق مهمه و چطوری محل کار یا شرایط محیط مون رو برای کار عمیق کردن تغییر بدیم.

 

نویسنده کیست؟

کال نیوپورت نویسنده‌ی کتاب کار عمیق دکترای مهندسی برق و علوم کامپیوتر دارد. حوزه‌ی اصلی فعالیتش تئوری سیستم‌های توزیع و الگوریتم‌های سیستم‌های ارتباطی است. به قول خودش برای اثبات قضایا نسبت به تدوین کد بیشتر وقت می گذارد. تا به امروز،  بیش از ۶۰ مقاله منتشر کرده. در دنیای نویسندگی بیشتر به دنبال موضوعاتیست که نشان دهد تکنولوژی چه تاثیراتی بر جامعه داشته. کتاب جدید نیوپورت Digital Minimalism در سال ۲۰۱۹ منتشر شده.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای بهبود تجربه شما از بلاگ، از کوکی‌های شما با رعایت حریم شخصی استفاده هوش مصنوعی میشه. لطفا پذیرفتن رو انتخاب کنید. پذیرفتن اطلاع بیشتر